A HDR eddigi legkeményebb pályáját teljesítették Egerben a versenyzők

2019. október 12-én szombaton egy vadonatúj helyszínen és pályán több mint 800 gazdi és kutya páros indult az idei utolsó Hard Dog Race versenyen, a Wild és Junior futamokon. A verseny történetében először épült pálya Egerben, de sem a távolság, sem az októberi időpont nem tántorította el a lelkes HDR futókat a táv és az akadályok leküzdésétől.

HDR Wild Minta KispalG 11

Várakozáson felül teljesített az egri pálya és a helyszín, a szervezők az eddigi legkeményebb és legküzdelmesebb pályát építették meg a párosoknak, akik a Wild futam 12 kilométeres távján 22 akadályt gyűrtek le, köztük épített és természetes vizes akadályokat, erőnléti és ügyességi feladatokat. A késő nyári időjárás és az egri borvidék csodálatos toszkán jellegű tája tette fel a pontot a verseny hangulatára , mely bár kitartást és kemény küzdelmet kívánt a versenyzőktől, cserébe viszont felejthetetlen élményt és eredményt adott minden négylábú és kétlábú indulónak.

A Junior kategóriában induló 8-14 éves gyerekek is hihetetlen módon küzdöttek a pályán. A rájuk váró 2 kilométeres távot és 8 akadályt szinte minden induló tökéletesen teljesítette, a küzdelem pedig olyan szoros volt, hogy a 8-11 éves korosztály első és második helyezettje között mindössze 4 század másodperc döntött.

„Mindannyian hősök vagytok két és négy lábon egyaránt! Önmagatokat győztétek le és ez a legnagyobb győzelem a világon! Veletek futva a pályán, a célban nézve az arcokat, igazi harcosokat láttam, igazi hősöket, akik előtt csak mélyen meghajolni lehet és kell is. Tökéletesen eleget tettek a Wild mottójának, a felhívásunknak mi szerint: Wild vaddá! vagyis válj vaddá! Vaddá váltatok, közel a természethez. Ezt a pályát csak bevadulva lehetett teljesíteni! Nektek ez sikerült!” – Púza András, a Hard Dog Race alapítója és szervezője ezekkel a szavakkal köszönte meg a versenyzőknek a részvételt.

DSC2329

Október a mellrák elleni küzdelem hónapja, melyről a Hard Dog Race futamon is megemlékeztek a szervezők. A Mellrákinfó Egyesület saját csapatot indított a versenyen, a futam teljesítésével pedig a megelőzés fontosságára és a mellrák utáni aktív élet lehetőségére hívták fel a figyelmet. „Elképesztő élmény volt, a több száz kutyás induló! A pálya kemény volt, sárban, vízben, kúszva-mászva, futva, sétálva..de megcsinálták! Mert mellrák után is van élet” - számolt be az egyesület a közösségi oldalukon.

KMF5506 (1)

A helyszínen szurkolt a versenyzőknek Martinek János kétszeres olimpiai bajnok öttusázónk is, aki először látogatott ki a Hard Dog Race-re.„Nagyon meglepett a rendezvény népszerűsége a kutyák sokszínűsége, akik elindultak a versenyen. Igaz én már nem futok egy ideje, de a kutyám biztos bevállalta volna a pályát. A versenytáv elején és a végén lévő akadályokat láttam, mely nagyon tetszett. Ezen felül a versenyen minden megtalálható volt a kutyások számára, amit kedvezményekkel lehetett beszerezni. Külön érdekesség volt számomra, hogy a verseny népszerűségét a külföldi indulók létszáma is igazolta.”

Az idei év is mozgalmas volt a HDR életében, a magyarországi versenyeken kívül Németországban, Csehországban és Lengyelországban is szerveztek futamokat a kutyás futók legnagyobb örömére.  Az idei utolsó verseny véget ért, de nincs megállás! A szervezők már javában készülnek a 2020-as évre, mely újabb meglepetéseket és kihívásokat tartogat majd a kutyás akadályfutás szerelmeseinek!

Ezúton gratulálunk a HDR Wild és Junior dobogósainak és a futam minden versenyzőjének!