Petamin Máj Egészsége kapszula kutyáknak és macskáknak
A Petamin Máj egészsége egy prémium máj, vese és epevédő kapszula kutyáknak és macskáknak. Természetes összetevőket tartalmaz, melyek támogatják a méregtelenítő szerveket. Kiemelten ajánlott máj, vese -és epebetegségek, rendszeres/gyakori gyógyszerszedés, elősködők elleni tabletta szedése, emésztési panaszok esetén.
Termékvariánsok betöltése...
A máj, a vese és az epehólyag létfontosságú szervek a négylábú barátaink esetében is:
- A máj segíti az ételek emésztését, energiává alakítását, az energia és a vitaminok, ásványi anyagok raktározását. A vércukorszint szabályozásában, immunitásban, és véralvadásban is részt vesz.
- Az epehólyag tárolja és sűríti a máj által termelt epét, szükség szerint üríti azt a bélbe.
- A vese funkciói közé tartozik a vizelet elválasztása, a sav-bázis háztartás normál működése, a folyadékháztartás szabályozása. Emellett számos fontos hormon termeléséért is felelős.
Legfőbb feladatuk azonban az, hogy megszűrjék, eltávolítsák a szervezetből a méreganyagokat. De mégis milyen méreganyagokkal kell nap mint nap megküzdenie egy állat szervezetének? Íme, csak néhány példa:
- az anyagcsere melléktermékei
- vírusos és bakteriális fertőzések
- gyógyszerek, antibiotikumok, oltások, féreghajtók, kullancs és bolha elleni készítmények maradványai
- környezetszennyezésből eredő nehézfémek, vegyi anyagok
- növényvédő, rovarirtó szerek
- háztartási tisztítószerek
- bolti kutyaeledelekben található tartósítószerek, színezékek, adalékanyagok
Mennyi kihívás! Egy komplex májvédő kutyáknak és macskáknak is nagyban segíti, hogy a méregtelenítő folyamatok tényleg zavartalanul és igazán hatékonyan működhessenek. És itt kerül képbe a Petamin Máj Egészsége kapszula!
Hogyan segítenek a Petamin Máj Egészsége kapszula összetevői?
A megfelelő táplálás, napi testmozgás és felelős állattartás mellett természetes hatóanyagokkal is támogathatod háziállatod méregtelenítését. Termékünk 4-féle összetevőből áll, amelyek nemcsak a máj, de a vese és az epehólyag egészségét is védelmezik.
A Petamin Máj Egészsége kapszula 4-féle összetevővel segíti a máj, továbbá a vese és az epehólyag egészséges működését, a májsejtek védelmét és regenerációját.
Máriatövis-kivonat (5:4 arányú, 80% szilimarin-tartalom)
Hatóanyag kapszulánként: 250 mg
A máriatövis (Sylibum marianum) egy virágzó növény, amit az emberiség már több mint 2000 éve használ a máj, epehólyag és vese betegségeinek kezelésére. Krónikus májgyulladásra, toxikus májkárosodásra, májzsugorra, vesekárosodásra, és különböző epebajokra is javasolják.(1-4)
Legfőbb aktív hatóanyaga a magokban található szilimarin nevű flavonolignán vegyületkeverék, amely kutatások alapján erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik.(5-7) A máriatövis háromféle úton is segíti a máj működését és védelmét: 1. stabilizálja és erősíti a májsejt-membránokat; 2. serkenti a májsejtek termelődését és regenerációját; 3. semlegesíti a májsejt-károsító szabad gyököket.(8-11)
Vizsgálatok alapján a máriatövis állatoknál is jól beválik. Megóvja a kutyákat és a macskákat is a mérgező anyagok, gyógyszerek okozta májkárosodástól és májelégtelenségtől, pozitív hatással van a májfunkciókra a májbeteg állatoknál.(12 )Kutyák esetében a gombamérgezés előtt adott szilimarin 100%-kal csökkentette a halálozási arányt, de utólag adva is nagyon hatásos volt.
A máriatövis emésztési panaszok esetén is hasznos lehet, ugyanis stimulálja az emésztőenzimek képződését és az epetermelést, ezzel pedig elősegíti az emésztést.
Gyermekláncfű-kivonat (4:1 arányú)
Hatóanyag kapszulánként: 80 mg
A gyermekláncfű vagy pitypang (Taraxacum officinale) sokak számára csak egy gyomnövény, pedig valójában igazi gyógynövény! Évezredek óta része a tradicionális gyógyászatnak: többek között méregtelenítésre, a máj, epehólyag, lép, és vese bántalmaira, emésztőrendszeri panaszokra, illetve az immunrendszer erősítésére használták.(13,14)
Gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, valamint számos fontos növényi vegyület, például szeszkviterpén laktonok, taraxaszterol, taraxerol, klorogénsav és cikóriasav is található benne.(13)
Kutatások kimutatták, hogy a gyermekláncfű gyulladáscsökkentő, antioxidáns, salaktalanító, májvédő, máj-, epe- és veseműködést serkentő és emésztésjavító hatással bírhat.(12,13-16)
Vizelethajtó, ezáltal vesetisztító hatású.(17)Támogatja a normál epeáramlást emésztés során, ami segíti a táplálék lebontását, beépítését. Támogatja a májenzimek termelését is, amelyek lebontják a méreganyagokat, így azok a kiválasztó szervrendszeren keresztül távozni tudnak a szervezetből.
Kurkuma por
Hatóanyag kapszulánként: 59 mg
A kurkuma, más néven indiai sáfrány (Curcuma longa) a gyömbérfélék családjába tartozó, ázsiai eredetű fűszer- és gyógynövény. Használata kb. 4000 éves múltra tekint vissza: a tradicionális indiai gyógyászatban többek között gyulladásos betegségek, emésztőrendszeri problémák, ízületi fájdalmak, sebek, bőrbetegségek és májbántalmak gyógyítására használták.(18,19)
Aktív hatóanyaga a kurkumin, amelyről számos kutatás és tudományos bizonyíték rendelkezésre áll. Ezek alapján elmondható, hogy rendkívül erős antioxidáns és gyulladáscsökkentő, emiatt máj-, epe- és vesevédő tulajdonságokkal is rendelkezik.(20-24) Számos állatvizsgálat is bizonyította, hogy a kurkumin hatékonynak bizonyul a máj- és vesebetegségek megelőzése, kezelése terén.(24-28) Természetes májvédő hatása kutyáknak, macskáknak is hasznára válhat.
A kurkumának emésztésserkentő, emésztésjavító hatása is van, elősegíti az epe áramlását.(29,30) Kutyáknak és macskáknak egyaránt gyakran javasolják emésztőrendszeri panaszok esetén.
N-acetil-cisztein
Hatóanyag kapszulánként: 100 mg
Az N-acetil-cisztein a cisztein aminosav jelentősen stabilabb formája, amely antioxidáns hatást fejt ki az állatok szervezetében. Nagyon hatékonyan semlegesíti a szabad gyököket, ezért hasznos lehet oxidatív stressz miatti szövetkárosodással, mérgezéssel járó betegségek esetén.(31)
Az N-acetil-ciszteint az állatorvoslásban többek között paracetamol-, xilit-, nehézfém-, fagyálló-, és fenolmérgezés, a máj, epevezetékek, epehólyag és vese betegségei, macska-AIDS, toxikus eredetű májbetegségek (pl. gombamérgezés), degeneratív mielopátia, krónikus légzőszervi betegségek, kemoterápia esetén is alkalmazzák.(32-34)
Mindemellett gyógyszeres kezelés, rendszeres gyógyszerszedés esetén is érdemes kúraszerűen alkalmazni, hiszen védi a májat és támogatja a máj méregtelenítő funkcióját.
Milyen esetekben ajánlott leginkább a Petamin Máj Egészsége kapszula?
A Petamin Máj Egészsége kapszula egy komplex májvédő kutyáknak, macskáknak is. A méregtelenítő folyamatok, máj-, vese- és epeműködés támogatására évente többször is érdemes 1-1 hónapos kúrát tartani a termékből – különösen akkor, ha az állat stresszes, eledelében szintetikus összetevők is vannak, versenyekre, bemutatókra viszik vagy városi környezetben él.
Ha az állat bármilyen gyógyszeres kezelésen átesett, akkor mindenképpen jó, ha egy 2-3 hónapos kúrát – idősebb kutyáknál inkább 3 hónaposat – beiktatunk az étrendjébe. Ez a szájon át szedhető bolha- és kullancsirtókra, féreghajtókra, oltásokra is vonatkozik.
Bőrbetegség, allergia, gyulladásos betegség esetén is javasolt egy hosszabb kúra, főleg ha antihisztaminokkal, szteroidokkal is kezelik az állatot, hiszen ezek hosszú távon a májat és vesét sajnos még inkább megterhelik. Bizonyított, hogy a máj méregtelenítő képességének csökkenése nagyban hozzájárul a dermatitisz, ekcéma és bőrallergia kialakulásához.
Ugyancsak több hónapos kúra javasolt akut vagy krónikus májgyulladás, zsírmáj, májzsugor, epebántalmak, vesebetegségek, hasnyálmirigy-gyulladás, leptoszpirózis, parvovírus-fertőzés, és emésztési problémák esetén is – természetesen mindig az állatorvossal egyeztetve, jellemzően az előírt kezelés kiegészítéseként.
Adagolás:
- Kutyáknak:
- < 10 kg kétnaponta 1 kapszula
- 10-40 kg 1 kapszula/nap
- > 40 kg 2 kapszula/nap
- Macskáknak
- 1 kapszula/hét
Összetevők: máriatövis (Sylibum marianum) magjának standardizált kivonata, n-acetil-cisztein, gyermekláncfű (Taraxum officinale) gyökerének kivonata (10:1), kurkuma (Curcuma longa) por, tömegnövelő szer (mikrokristályos cellulóz), növényi kapszula, csomósodást gátlók (szilícium-dioxid, zsírsavak magnéziumsói).
Hivatkozások: 1 Tamayo C, Diamond S. Review of clinical trials evaluating safety and efficacy of milk thistle (Silybum marianum [L.] Gaertn.). Integr Cancer Ther. 2007;6(2):146-157. 2 Abenavoli L, Capasso R, Milic N, Capasso F. Milk thistle in liver diseases: past, present, future. Phytother Res. 2010;24(10):1423-1432. 3 Achufusi TGO, Patel RK. Milk Thistle. In: StatPearls. Treasure Island (FL): StatPearls Publishing; October 7, 2020. 4 Karimi G, Vahabzadeh M, Lari P, Rashedinia M, Moshiri M. "Silymarin", a promising pharmacological agent for treatment of diseases. Iran J Basic Med Sci. 2011;14(4):308-317. 5 Surai PF. Silymarin as a Natural Antioxidant: An Overview of the Current Evidence and Perspectives. Antioxidants (Basel). 2015;4(1):204-247. 6 Delmas D. Silymarin and Derivatives: From Biosynthesis to Health Benefits. Molecules. 2020;25(10):2415. 7 Camini FC, Costa DC. Silymarin: not just another antioxidant. J Basic Clin Physiol Pharmacol. 2020;31(4):/j/jbcpp.2020.31.issue-4/jbcpp-2019-0206/jbcpp-2019-0206.xml. 8 Kostek H, Szponar J, Tchórz M, Majewska M, Lewandowska-Stanek H. Sylibinina i jej działanie hepatoprotekcyjne z punktu widzenia toksykologa [Silibinin and its hepatoprotective action from the perspective of a toxicologist]. Przegl Lek. 2012;69(8):541-543. 9 Ferenci P. Silymarin in the treatment of liver diseases: What is the clinical evidence?. Clin Liver Dis (Hoboken). 2016;7(1):8-10. 10 Féher J, Lengyel G. Silymarin in the prevention and treatment of liver diseases and primary liver cancer. Curr Pharm Biotechnol. 2012;13(1):210-217. 11 Post-White J, Ladas EJ, Kelly KM. Advances in the use of milk thistle (Silybum marianum). Integr Cancer Ther. 2007;6(2):104-109. 12 Marchegiani A, Fruganti A, Gavazza A, et al. Evidences on Molecules Most Frequently Included in Canine and Feline Complementary Feed to Support Liver Function. Vet Med Int. 2020;2020:9185759. 13 Wirngo FE, Lambert MN, Jeppesen PB. The Physiological Effects of Dandelion (Taraxacum Officinale) in Type 2 Diabetes. Rev Diabet Stud. 2016;13(2-3):113-131. 14 Mahboubi M. Hepatoprotection by dandelion (Taraxacum officinale) and mechanisms. Asian Pac. J. Trop. Biomed. 2020;10:1–10. 15 Sweeney B, Vora M, Ulbricht C, Basch E. Evidence-based systematic review of dandelion (Taraxacum officinale) by natural standard research collaboration. J Herb Pharmacother. 2005;5(1):79-93. 16 González-Castejón M, Visioli F, Rodriguez-Casado A. Diverse biological activities of dandelion. Nutr Rev. 2012;70(9):534-547. 17 Clare BA, Conroy RS, Spelman K. The diuretic effect in human subjects of an extract of Taraxacum officinale folium over a single day. J Altern Complement Med. 2009;15(8):929-934. 18 Aggarwal BB, Sundaram C, Malani N, Ichikawa H. Curcumin: the Indian solid gold. Adv Exp Med Biol. 2007;595:1-75. 19 Shishodia S, Sethi G, Aggarwal BB. Curcumin: getting back to the roots. Ann N Y Acad Sci. 2005;1056:206-217. 20 Menon VP, Sudheer AR. Antioxidant and anti-inflammatory properties of curcumin. Adv Exp Med Biol. 2007;595:105-125. 21 Khan H, Ullah H, Nabavi SM. Mechanistic insights of hepatoprotective effects of curcumin: Therapeutic updates and future prospects. Food Chem Toxicol. 2019;124:182-191. 22 Hu RW, Carey EJ, Lindor KD, Tabibian JH. Curcumin in Hepatobiliary Disease: Pharmacotherapeutic Properties and Emerging Potential Clinical Applications. Ann Hepatol. 2017;16(6):835-841. 23 Trujillo J, Chirino YI, Molina-Jijón E, Andérica-Romero AC, Tapia E, Pedraza-Chaverrí J. Renoprotective effect of the antioxidant curcumin: Recent findings. Redox Biol. 2013;1(1):448-456. 24 Farzaei MH, Zobeiri M, Parvizi F, et al. Curcumin in Liver Diseases: A Systematic Review of the Cellular Mechanisms of Oxidative Stress and Clinical Perspective. Nutrients. 2018;10(7):855. 25 Buonomo AR, Scotto R, Nappa S, et al. The role of curcumin in liver diseases. Arch Med Sci. 2019;15(6):1608-1620. 26 Nabavi SF, Daglia M, Moghaddam AH, Habtemariam S, Nabavi SM. Curcumin and Liver Disease: from Chemistry to Medicine. Compr Rev Food Sci Food Saf. 2014;13(1):62-77. 27 Ghosh SS, Gehr TW, Ghosh S. Curcumin and chronic kidney disease (CKD): major mode of action through stimulating endogenous intestinal alkaline phosphatase. Molecules. 2014;19(12):20139-20156. 28 Ali BH, Al-Salam S, Al Suleimani Y, et al. Curcumin Ameliorates Kidney Function and Oxidative Stress in Experimental Chronic Kidney Disease. Basic Clin Pharmacol Toxicol. 2018;122(1):65-73. 29 Wang Y, Wang L, Zhu X, Wang D, Li X. Choleretic Activity of Turmeric and its Active Ingredients. J Food Sci. 2016;81(7):H1800-H1806. 30 Dulbecco P, Savarino V. Therapeutic potential of curcumin in digestive diseases. World J Gastroenterol. 2013;19(48):9256-9270. 31 Šalamon Š, Kramar B, Marolt TP, Poljšak B, Milisav I. Medical and Dietary Uses of N-Acetylcysteine. Antioxidants (Basel). 2019;8(5):111. 32 Webster CR, Cooper J. Therapeutic use of cytoprotective agents in canine and feline hepatobiliary disease. Vet Clin North Am Small Anim Pract. 2009;39(3):631-652. 33 vcahospitals.com/know-your-pet/n-acetylcysteine 34 www.michigananimalhospital.com/page/452291658
Értékeld a terméket!
Oszd meg a véleményed a termékről, ezzel segítve a többi gazdit!
50 hűségpont jár minden olyan termék értékelésért, amelyet azután írtál, hogy megrendelted az adott terméket. Termékenként csak egyszer és csak egy hozzászólásért tudunk pontot adni. A pár szavas termék értékelések nem kvalifikálnak. A hozzászólásokat ellenőrizzük.
Vásárlóink írták
Vendég (#2F0785) - 2024. 10. 12. 20:11
18 éves kutyusunknak rendeltem. Nyugodtabbak az éjszakáink, mióta adom neki a cseppet, és az étvágya is jobb. Köszönöm!
Vendég (#2EFDE9) - 2024. 10. 12. 13:10
Van két németjuhász kutyám meg három Jack Russel, mind az öt kutya kedveli és alig várják, mikor adok nekik másnap és sokkal vidámabbak, mint eddig. Ez a táp nagyon jó!
Vendég (#2EEEDD) - 2024. 10. 12. 12:50
Az én kiskutyám 13 éves, neki nagyon jót tesz.
Vendég (#2F2CB4) - 2024. 10. 12. 07:52
Elégedett vagyok a termékkel. Egyszerű és nagyszerű! Egy kis szalámit tettem bele, ízlett az egérkének. Végre megtaláltam a megoldást!
Vendég (#2F2C7E) - 2024. 10. 12. 06:27
Teljesen bevált, a kutyusok nagyon szeretik.