AquaEl Comfort Zone Gold akvárium fűtők

AquaEl Comfort Zone Gold akvárium fűtők

5 300Ft
Betöltés alatt...
Aqua-El ComfortZone AQn szabályozható automata akváriumi fűtők.

Termékvariánsok betöltése...

Hasonló termékek
Kapcsolódó termékkategóriák
Részletes termékinformációk

Az AQn akvárium fűtők az akvárium vizének melegítésére szolgálnak. Körülbelül 18-tól 32 °C-ig terjedő hőmérséklettartományban működik. A beállított hőméréskletet +/- 1 °C pontossággal tartja állandóan. A fűtő megfelelő teljesítményének megválasztásakor figyelembe kell venni, hogy hűvösebb helyen vagy állandó légmozgásnak kitett, huzatos környezetben nagyobb teljesítményű fűtőre van szükség.

Ahhoz, hogy a fűtő az új környezetben megfelelően működjön, bizonyos időre van szükség. A hőmérséklet stabilizálása abban áll, hogy a fűtő ciklikusan pótolja azt a hőmennyiséget, melyet az akvárium a környezetének folyamatosan ad át. Ha a kontrollámpa ég, a készülék fűt. Ha ez a fény kialszik, akkor a fűtés éppen ki van kapcsolva. Megfelelő teljesítmény a szabályozó forgatógomb segítségével állíthatja be. A fedélen levő skála azonban csak a hőmérséklet megközelítő beállításaira szolgál. Tekintettel arra, hogy az Önöknél uralkodó környezeti feltételek (pl. a levegő hőmérséklete és mozgása, a víz keringésének intenzitása, az akvárium nagysága, stb.) mások lehetnek, a fűtő szabályozója az Ön akváriumában egy kicsit másképpen működhet, mint a gyári kalibrálás során. Ezért legalább az üzmbehelyezést követő első napokban kérjük figyelje a készülék működését egy jó akváriumi hőmérővel. Szükség esetén pontosítani lehet a hőmérséklet beállítását. Kérjük, a forgatógombbal ne lépje túl a szabályozási tartományt (a határhelyzetekben a forgatógomb érezhetően megakad).

Az akváriumfűtőt csak 220V-os hálózatról szabad működtetni. A vízből kivett fűtőt nem szabad bekapcsolni. Kérjük, ne használjon sérült fűtőt, vagy olyan, amelyiknek a csatlakozó vezetéke meghibásodott. Érintésvédelmi okokból a csatlakozó vezetéket sem kicserélni, sem javítani nem szabad, a vezeték esetleges sérülése esetén az egész fűtőt ki kell cserélni!

Figyelem: Vízbenyúlás előtt mindig feltétlenül áramtalanítsa az akváriumban levő összes elektromos felszerelést! Ha a fűtőt közvetlenül a kikapcsolás után veszi ki a vízből, kézbevételkor kérjük legyen óvatos, mivel a fűtő még néhány percig forró lehet.

Értékeld a terméket!

Oszd meg a véleményed a termékről, ezzel segítve a többi gazdit!

50 hűségpont jár minden olyan termék értékelésért, amelyet azután írtál, hogy megrendelted az adott terméket. Termékenként csak egyszer és csak egy hozzászólásért tudunk pontot adni. A pár szavas termék értékelések nem kvalifikálnak. A hozzászólásokat ellenőrizzük.

Utoljára módosítva: 2024.02.13