Nyuszi wc és egyéb kisállat alomtálcák

A nyulak a cicákhoz hasonlóan nagyon tiszta, környezetükre extra igényes állatkák, akik zsákmányállatként ösztönösen keresik azt az egy pontot, ami életterükben a kis- és nagydolguk elvégzésére dedikált hely lesz - lakóhelyükön általánosságban egy, néha két sarok. Ha ezen helyek valamelyikére kerül egy nyúl wc vagy nyúl alom, az gazdiként számodra jelentősen meg tudja könnyíteni az amúgy is rendszeresen szükséges takarítást. 

Az Okosgazdi webáruház kínálata bővelkedik a különböző méretű és kialakítású kisállat toalettekben: a legnépszerűbb darab a sarok wc nyúlnak, de egyaránt található nálunk rácsos nyuszi wc, vagy akár sima, egyszerű kialakítású nyúl alomtálca is. A széles méretválasztéknak köszönhetően természetesen más kisállatok részére is megtalálhatod a megfelelő darabot - legyen szó nyusziról, tengerimalacról, csincsilláról, deguról vagy bájos kis hörcsögökről, igyekszünk minden méretű és igényű állatkának megoldást kínálni. 

Milyen az ideális nyuszi wc?

A kisállat vécézési preferenciáinak figyelembe vételével általánosságban az 1+1 nyúl wc az ideális. Arra, hogy a nyuszi számára melyik lesz a legmegfelelőbb típus és kialakítás, sajnos nincs univerzális recept, ki kell tapasztalnotok. Simán előfordulhat, hogy a nyúl alom ékessége egy egyszerű, sima nyuszi alomtálca lesz, de az is lehet, hogy a speciális kialakítású rácsos alomtálca vagy a sarok wc lesz majd az, ami lenyűgözi. Utóbbi esetében fontos a nyuszink számára megfelelő peremmagasságú toalett kiválasztása. Számunkra magától értetődő lenne, hogy a magasabb peremű nyuszi wc a praktikus, hiszen ebből az alom sokkal nehezebben kitúrható, ugyanakkor fel kell készülnünk arra a forgatókönyvre, miszerint nyuszink egyszerű lustaságból fakadóan nem lesz hajlandó használni. A nyúl wc ár a választott típustól függően pár száztól néhány ezer forintig terjedhet.

A nyúl wc méretek tekintetében pedig arra fontos odafigyelnünk, hogy ideális esetben kedvencünk fekve is el kell, hogy férjen benne. Ha a választott nyúl alomtálca méret túl kicsi, sajnos szintén előfordulhat, hogy mellé fog piszkítani. Ha erre a néhány fontos szempontra odafigyeltek, és megtaláltátok a kisállat számára is tetsző darabot, hidd el, a nyúl wc-re szoktatás már nem is lesz olyan nagy ördöngősség.

Ha megvan a tökéletes nyúl wc, milyen almot tegyünk bele?

Ha már birtokunkban van a legjobb nyuszi wc, ki kell választanunk az ideális alomanyagot. Az egyik legajánlottabb típus a fapellet, ugyanis remek nedvszívó és szagmegkötő tulajdonságokkal rendelkezik, ezáltal képes semlegesíteni a nemkívánatos szagokat. A nyuszik és egyéb kisrágcsálók nagyon kedvelik még továbbá a különböző szalma, len- vagy kenderalmokat is. Látni fogod rajta, hogy a Te kisállatod számára melyik a legkomfortosabb. Ha ebből is beszereztük a legmegfelelőbb típust, már csak annyi a dolgod, hogy az almot néhány cm vastagon feltöltsd a nyúl wc-ben. Az alomrétegnek nem kell túl vastagnak lennie, bogyóikat nem ássák mélyre.

Mikor, milyen gyakran kell a nyúl wc-t takarítani?

A nyúl alom tisztítása központi kérdés, hiszen a gazdi számára a napi rutin részévé kell, hogy váljon. Ez nem csak a saját komfortérzetünk miatt elhanyagolhatatlan, nyuszink egészsége szempontjából is nagyon fontos. A feladat nagyon egyszerű, 2 percnél többet nem is igényel. A piszkos részeket alomlapát segítségével távolítsd el, helyére pedig tegyél tiszta almot.

Természetesen egy, maximum másfél hetente szükséges a nyúl alomtálca teljes takarítása is. Ilyenkor a nyuszi wc teljes tartalmát ki kell önteni, majd szép tisztára kell mosni. Ha kellemetlen szagú lenne a nyúl wc, ecetes, citromsavas oldattal érdemes áttakarítani. Ha a probléma visszatérő, érdemes megpróbálni picit vastagabban szórni az almot - ha ez sem jelentene megoldást, próbálj ki másik típust, hátha annak jobb nedvszívása vagy szagmegkötő képessége lesz. 

Ne feledd - a nyuszi wc takarítása számodra csak néhány perc, kis kedvenced egészsége szempontjából viszont rengeteget számít. 

 

Utoljára módosítva: 2024.02.13