- Miért így nevezted, neveztétek el őt?
- Olyan volt mindig mintha énekelgetne 😀 a mai napig nagyon beszédes 😍
- Milyen fajtájú és nemű kutyád van?
- Keverék, skót juhász jellegű. Nincsen semmi oka, akkor őt ajánlották mint elerheto kutyakölyköt.
- Mikor és hol született?
- Pomáz, 2004.04.15.
- Milyen a kedvenced jelleme, viselkedése? Milyen jelzőkkel illetnéd?
- Hatalmas lelke van, rendkívül ragaszkodó és nagyon meg tud sértődni.
- Hol és milyen körülmények között tartod? Lakásban, házban, kertben?
- Kertes házban kint van.
- Figyelmet fordítasz-e kedvenced élősködők elleni védelmére?
- Igen, ezt nagyon fontosnak tartom. Rendszeresen kap féregtelenítőt, kullancs és bolha elleni cseppeket.
- Mióta van meg és hogyan került hozzád a kutyád?
- Ajándékba kaptuk, nyolc hetesen került hozzánk.
- Szoktad-e az utazásaidra magaddal vinni? Hogyan viseli a tömegközlekedéssel, autóban stb. való utazást?
- Nem szoktam vinni.
- Melyik településen éltek a kutyáddal?
- Sokáig lakott Pomázon, most Budapesten van a xv. Kerületben.
- Szoktad-e sétáltatni? Merre és milyen gyakorisággal?
- Szoktuk vinni, igyekszünk rendszeresen sétáltatni. Ebben a nagy melegben nem, mert nagyon nehezen bírja, illetve már sajnos a lábai sem bírják, többször meg kell állni pihenni. De mindig nagyon lelkesen jön, imád sétálni és én is vele.
- Milyen pórázt, hámot, esetleg egyéb felszerelést - kutyaruha, világító felszerelés - használsz sétáltatáskor?
- Flexipórázunk van, és visszük a zacskót is a potyogtatás miatt. Nagyon kedves, barátságos mindenkivel, a kisgyerekek is bátran simogathatják, kutyákkal is jámbor. Szépen sétál, nem húz, régen még tudta azt is hogy merre kell fordulni, ha azt mondtam pl hogy balra.
- Általában hogy jön ki a kutyád más állatokkal?
- Kutyákkal jámbor, nem játszik velük, de nem is bántja őket. Elég magának való. A kutyaiskolában is ha tehette félrevonult. Cicákat eltűri, régebben sok cicánk volt, szerette őket. Egyszer öt kölyök maradt árván, az egyik kis szökevényt nem engedte tovább, cserébe jó alaposan megmosdatta.
- Zavarja-e, ha mellette más kutyákkal is foglalkozol? Félti-e játékát, ételét más állatoktól, esetleg az embertől?
- Amikor Budapestre jottunk, egyben egy németjuhászhoz is költöztünk. Nem volt gond Mozart elfogadta Pamacs agresszivitását /merthogy ő nem bírta a kutyákat, Mozartot is csak azért fogadta el mert engem szeretett/ Szépen összeszoktak. Pamacs halálát csendben fogadta, de szomorú volt, és rohamosabban öregszik azóta.
- Vannak-e kutyádnak "barátai" a többi kutya vagy állat közt?
- Nincsenek.
- Mennyire családbarát, illetve társaságkedvelő a kutyád?
- Nagyon emberbarát, folyton velünk lenne, imádja a család valamennyi tagját. Míg kicsi volt sokat ült az ölemben, egész kiborult amikor ez már nem sikerült, mert nem fért el. Most idősebben törleszkedik mint egy cica.
- Mennyire veszi zokon, ha rövidebb-hosszabb ideig egyedül marad?
- Mindig megoldjuk hogy nem legyen egyedül.
- Hogyan nevelted meg?
- Járt kutyaiskolába, két három alapdolgot tud is még, de néha önfejű. Szót fogad egyébként ha komoly a helyzet. Szerintem fontos hogy egy kutyát alapengedelmességre neveljenek. Rá tudtuk hamar szoktatni, hogy a kert melyik részébe piszkíthat.
- Mennyire jó jelzőkutya? Mennyire ugatós?
- Nagyon szépen őrzi a területet, jelez. Meg tudom különböztetni a jelzéseit, másképp ugat különböző helyzetekben.
- Jellemző (volt) rá, hogy megrág olyan dolgokat, amiket nem lenne szabad?
- Semmi ilyen nem volt.
- Mi volt a legnagyobb kihívás, amivel a kutyáddal kapcsolatban szembesültél?
- Igazából nem volt ilyen.
- Mennyire játékos a kutyád? Van esetleg valamilyen kedvenc játéka?
- Nem jellemző rá a játékosság.
- Egy nap hányszor, illetve mivel eteted?
- Egyszer kap, mostmár vizzel feláztatott száraz tápot. Régebben hordtam neki üzemi maradekot, és szoktam főzni is. Szerintem fontos a változatos táplálkozás, nem beszélve attol, hogy ő mennyire szereti a jó ízeket. Kedvence a brokkoli.
- Általában milyen étvágya van a kutyádnak, illetve mennyire válogatós?
- Nem válogatós. Jó étvágya volt, most nem eszi meg egyszerre a kaját. Teljesen rendben van.
- Van valamilyen szárazeledel, amelyet a kutyád nagyon szeret?
- Nem tapasztaltam ilyet, hogy válogatna. Talán a Brit jobban izlik neki.
- Van valamilyen nedvestáp, amelyet a kutyád kifejezetten szeret?
- Nincs ilyen.
- Szoktál-e adni neki jutalomfalatokat?
- Igen, naponta többször is. Dicséret mellé, állatorvosnál, meg hogy kimenjen az előszobából. Mindent szeret. Leültetem, megdicsérem és úgy kapja meg.
- Milyen zöldség(ek)et és gyümölcs(ök)öt szeret a legjobban a kutyád?
- Szinte mindent szeret, hetente biztosan kap nyers gyümölcsöt, zöldséget. Szerintem nagyon fontos ez is.
- Adsz neki rendszeresen valamilyen vitamint, egyéb táplálákkiegészítőt?
- Eddig nem adtam, de most rendeltem.
- Milyen gyakorisággal szoktad fürdetni a kutyádat? Hogy viszonyul a vízhez?
- Nem szeret fürdeni, de az esőt imádja. Pocsolyából iszik inkabb. Az ivóvizet nyáron magára paskolja.
- Mennyire igényel komoly figyelmet kutyád szőrzetének és karmainak ápolása?
- Miután hosszú szőrű, kell fésülni. Filcesedésre hajlamos, miután imád esőben sétálni, selymes a bundàja. Évente egyszer viszem kozmetikushoz, kb négy éve.
- Veled egy légtérben, vagy külön alszik a kutyád?
- Kint alszik.
- Veszett-e már el valaha a kutyád?
- Igen az előző szőkős volt és sajnos el is tűnt. Akkor még nem volt chip. Természetesen Mozartnak van. Nagyon jo dolognak tartom.
- Hogy viseli a mennydörgést, tűzijátékot, petárdázást?
- Halálra rémül szegény.
- Mennyire tartod okosnak, jó probléma megoldónak a kutyádat?
- Átlagos képességű.
- Milyen tanácsot, tanácsokat adnál más gazdiknak, akik a tiédhez hasonló kutyafajtát szeretnének tartani?
- -
- Szoktad-e kiállításokra, versenyekre vinni a kutyádat?
- Nem szoktam.
- Milyen speciális, egyedi képességei vannak a kutyádnak? Tud valamilyen különleges trükköt?
- Fiatalabb korában két lábon hátrálva ugrált amikor vittük neki a kaját.
- Ivartalanítva van a kutyád?
- Igen. Ambivalens érzéseim vannak. Úgy gondolom igazából nincs jogom hozzá, ugyanakkor a felelős állattartás resze.
- Hogyan viselkedik az állatorvosnál a kutyád?
- Eddig gyalog jártunk a PrimVet - hez, bátran ajánlom őket. Többnyire nyugodt a kutya, bár a fogait és fülét kissé nehéz megnézni.
- Volt valamilyen betegsége, fertőzése vagy sérülése a kutyádnak, amiből sokáig lábadozott és nehezen vészelt át?
- Szerencsére nem volt. Az ivartalanítás után nehezen ébredt, ezért is váltottunk orvost.
- Törzskönyvezett a kutyád? Mit lehet tudni a vérvonaláról, szüleiről?
- Nincs törzskönyve.
- Kutya és kert … mennyire szeret nem hivatásos kert- és tájrendezőként közreműködni?
- Szinte az egesz az övé. Az elkerített részbe is néha bemehet. Nem csinál kárt, néha odakakil. Pomázon gödröt ásott a terülő tuja alá, ott hűsölt
- Jellemző-e, hogy kiszökik a lakásból, kertből a kutyád?
- Régebben előfordult kíváncsiságból.. Főleg itt Budapesten veszélyes. Pomázon járt egyet, hazajött es kész, de itt autó, villamos, busz jár a közelben. Egyszer keresztül ment az m3- ason! A túloldalon egy hölgy fogta meg, bevitte az állatorvoshoz, és a chip segítségével értesítettek. Ma már nem megy el.
- Van-e esetleg még valamilyen egyéb érdekesség a kutyáddal kapcsolatban, amit megosztanál a többiekkel?
- Köszönöm nincsen, mert órákig tudnék mesélni :-)
- Pároztattad-e már a kutyád? Ha igen, akkor milyen kutyával és mekkora sikerrel? Ha nem, akkor tervezed-e?
- Nem, nem volt ilyen.