- Miért így nevezted, neveztétek el őt?
- Ez tetszett a páromnak :)
- Milyen fajtájú és nemű kutyád van?
- Kínai Meztelen Szuka (Miskárolt)
- Mikor és hol született?
- 2011.01.16.
- Hol és milyen körülmények között tartod? Lakásban, házban, kertben?
- Lakásban
- Milyen a kedvenced jelleme, viselkedése? Milyen jelzőkkel illetnéd?
- Aranyos, játékos, ŐrÜlt : D, bújós, játék végén, nyugott. : D
- Mióta van meg és hogyan került hozzád a kutyád?
- A tenyésztő kidobálta a kutyákat, elkerült egy illetőhöz, aki disznóólban tartotta innen mentettük meg, így került hozzánk, 2017 márciusában
- Figyelmet fordítasz-e kedvenced élősködők elleni védelmére?
- Persze, Kullancs- szúnyog bolha riasztó spré
- Meséld el a legjobb közös élményeteket.
- Mind jó : D
- Szoktad-e az utazásaidra magaddal vinni? Hogyan viseli a tömegközlekedéssel, autóban stb. való utazást?
- Igen, jól viseli a tömeg közlekedést is de álltalában autóval visszük, jól viseli csak ne süssön rá a nap : D
- Melyik településen éltek a kutyáddal?
- Vidéken, mátranovák
- Szoktad-e sétáltatni? Merre és milyen gyakorisággal?
- Minden nap a környéken, lakásban tartásból eredően.
- Milyen pórázt, hámot, esetleg egyéb felszerelést - kutyaruha, világító felszerelés - használsz sétáltatáskor?
- K9-es felszerelése van. (póráz, Power-hám, Nyakörv)+ Flexi futtatós póráz + mivel meztelen így fázós is :)ezert időjárásnak megfelelően van felöltöztettve Vizsgás kutyus ezért szépen megy pórázon, de natúr sétakor nincs szigorúan tartva furkarozhat is, tudatni lehet vele mikor van "munka"
- Általában hogy jön ki a kutyád más állatokkal?
- Szocializált kutyus
- Zavarja-e, ha mellette más kutyákkal is foglalkozol? Félti-e játékát, ételét más állatoktól, esetleg az embertől?
- Nem, Viszont féltékeny :)
- Vannak-e kutyádnak "barátai" a többi kutya vagy állat közt?
- Igen a Kutyasuliban
- Mennyire családbarát, illetve társaságkedvelő a kutyád?
- Gyerekeket annyira nem, babákat igen, szinte állandóan ölbe kéreteti magát, bújós!!!
- Mennyire veszi zokon, ha rövidebb-hosszabb ideig egyedül marad?
- Nem volt napokra egyedül soha, ha otthon hadjuk sincs semmi probléma, örül mikor hazaérünk. : D
- Hogyan nevelted meg?
- Kutyaiskolába szoktuk vinni, Ebtenyésztők nógrádmegyei Egyesülete (Kutyaiskolája)Mikor hozzánk került lekaparta a falat 1 helyen : D leszokott rólaHasznos a Kutyasuliban szerzett nevelés + bh vizsgát is tett már. :)
- Mennyire jó jelzőkutya? Mennyire ugatós?
- Nem ugatós, lépcsőházban mozogódásra figyel esetleg morog, nagyon ritkán ha megijed vakkant egyet és ennyi : D
- Jellemző (volt) rá, hogy megrág olyan dolgokat, amiket nem lenne szabad?
- Nem, szerencsére soha
- Mi volt a legnagyobb kihívás, amivel a kutyáddal kapcsolatban szembesültél?
- Jelenlegi műtét utáni lábadozás, fegyelmezése : D
- Mennyire játékos a kutyád? Van esetleg valamilyen kedvenc játéka?
- Játékos, de hamar megunja. : D
- Egy nap hányszor, illetve mivel eteted?
- 2 szer kap enni naponta, Száraz táp és konzerv + rágcsálnivalók néha + jutalomfalat.Nem részesítem előnyben a nyers táplálást.
- Általában milyen étvágya van a kutyádnak, illetve mennyire válogatós?
- Mindenevő, Mikor hozzánk került habzsolt de sikerült lesztoktatni róla, most már majdnem normál tempóban eszik. : D
- Van valamilyen szárazeledel, amelyet a kutyád nagyon szeret?
- Eco Pet halas aprószemű tápot szereti. : D
- Van valamilyen nedvestáp, amelyet a kutyád kifejezetten szeret?
- VitalBite Pulykás-Marhás megőrül érte : D
- Szoktál-e adni neki jutalomfalatokat?
- Igen Kutyakekszet szokott kapni otthon, a Kutyaiskolában pedig sajt+virsli ösztönzi : D
- Milyen zöldség(ek)et és gyümölcs(ök)öt szeret a legjobban a kutyád?
- Répa kimondottan de eddig egyedül a citromot nem ette meg, nem értjük miért : D : D
- Adsz neki rendszeresen valamilyen vitamint, egyéb táplálákkiegészítőt?
- Jó tápoknak köszönhetően külön vitamint nem szokott kapni
- Milyen gyakorisággal szoktad fürdetni a kutyádat? Hogy viszonyul a vízhez?
- úszni nem szokott, nem is dagonyázik, viszet sem igazán szereti, de fürdetésnél nem vergődik : D elviseli, Beaphar Filcesedés gátló Sampon
- Mennyire igényel komoly figyelmet kutyád szőrzetének és karmainak ápolása?
- Kozmetikushoz hordjuk, Meztelensége miatt naptej szükséges leégése ellen, + ha lepirult kókuszos termékkel van bekenve amit nem baj ha lenyal magáról : D Fénylő szöre van, otthon Beaphar Filcesedésgátlós samponnal van fürdetve. : D Szinte naponta van fésülve
- Veled egy légtérben, vagy külön alszik a kutyád?
- Több helyen is de álltalában nem a saját helyén, este velünk alszik ágyban, bújik valakihez mindig, napközben is el-el alszik de akkor éber, este mélyebben alszik. Sokszor álmodik valamit olyankor rugdos és csukott szájjal ugat : D senki sem tudja mi járhat a fejében.
- Veszett-e már el valaha a kutyád?
- Nem, meg van chippelve, és jó is ez a dolog.
- Hogy viseli a mennydörgést, tűzijátékot, petárdázást?
- Nem igazán szereti, midig megy valakihez aki biztonságot jelent neki, bújik : D
- Mennyire tartod okosnak, jó probléma megoldónak a kutyádat?
- Okos amit akar azt megoldja magának : D
- Milyen tanácsot, tanácsokat adnál más gazdiknak, akik a tiédhez hasonló kutyafajtát szeretnének tartani?
- Kell hozzá türelem idő, és olyanok mint a gyerekek, sőt rosszabbak : D
- Szoktad-e kiállításokra, versenyekre vinni a kutyádat?
- Igen még mielőtt hozzánk került cac versenyen részt vett díjjat is kapot, mi már csak hobbira visszük néha, 3x H cac3x slo R. CacBob
- Milyen speciális, egyedi képességei vannak a kutyádnak? Tud valamilyen különleges trükköt?
- Bh kiképzést kapott+vizsgát is tett + ül, marad, fekszik, pacsizik, integet, pititzik, táncol, le lehet "lőni",
- Ivartalanítva van a kutyád?
- Ivartalanított, nem tartom rossz dolognak, figyelembe kell venni több szempontot és meg lehet hozni a jó döntést.
- Hogyan viselkedik az állatorvosnál a kutyád?
- Nagyon érdekes a dolog, tudja hova megyünk,, ha beteg és rosszul van akkor lehet vinni nyugottan, ha csak pl oltásra megy, akkor erősen tiltakozik,
- Volt valamilyen betegsége, fertőzése vagy sérülése a kutyádnak, amiből sokáig lábadozott és nehezen vészelt át?
- Felfázva volt már de az pár nap volt, de most műtve lett mert volt a ciciében egy csomó amit eltávolítottak :(még lábadozik
- Törzskönyvezett a kutyád? Mit lehet tudni a vérvonaláról, szüleiről?
- Törzskönyves, vissza lett keresve Chipszám alapján, de maga a könyve nincs meg, a mentésből adódóan.
- Kutya és kert … mennyire szeret nem hivatásos kert- és tájrendezőként közreműködni?
- Nem szokott ilyet csináni : D
- Jellemző-e, hogy kiszökik a lakásból, kertből a kutyád?
- Nem jellemző egyszer ment el Cicát kergetni. : D
- Van-e esetleg még valamilyen egyéb érdekesség a kutyáddal kapcsolatban, amit megosztanál a többiekkel?
- Jelenleg nincs :D
- Pároztattad-e már a kutyád? Ha igen, akkor milyen kutyával és mekkora sikerrel? Ha nem, akkor tervezed-e?
- Mi mentés után ivartalanítattuk, de egyszer voltak kölykei.